• Fizyka w praktyce

• Pod opieką pana Romana Walenciaka uczniowie klas ósmych dokonali obserwacji plam słonecznych za pomocą teleskopu zwierciadlanego Newtona. Dodatkową atrakcją było wzniecanie płomienia za pompocą zwierciadła wklęsłego oraz rozszczepienie światła białego w pryzmacie.

• Świąteczna Paczka

• Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję Świąteczna Paczka. Dzięki Waszej szczodrości udało się przygotować 19 paczek, które trafiły do samotnych i potrzebujących seniorów z naszej gminy. Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca!

Kochani ruszamy z kolejną wielkanocną edycją akcji Świąteczna Paczka! Od poniedziałku 20 marca do końca miesiąca zbieramy produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności na wielkanocne paczki dla potrzebujących seniorów z terenu naszej gminy. Zachęcamy do udziału w akcji!

• Obserwacje astronomiczne

• Dziś uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pana Romana Walenciaka,  mieli okazję obserwować wyjątkowe zjawisko na niebie - koniunkcję  Wenus i Jowisza oraz Marsa i Księżyca. Taki zestaw planet na niebie to rzadkość.  Mieliśmy dużo szczęścia,  bo niebo nad Milskiem było bezchmurne. Bardzo cieszy nas fakt, że w szkole mamy spore  grono Rodziców i Uczniów zainteresowanych astronomią.

• Kiermasz Walentynkowy

• Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Walentynkowy, który odbędzie się 14 lutego na pietrze A. Będzie można kupić upominek dla ukochanej osoby. Upominki w cenie od 1 zł do 15 zł.

• Mali czytelnicy

• Nasi najmłodsi uczniowie dzielnie wspomagają czytelnictwo w Gminie Zabór.

Ślicznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zaborze za współpracę.

• Spotkanie z astronomią

• Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pana Dariusza Eliasza w czwartek 12 grudnia 2023 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole astronomów. Pani dr Karolina Rożko wraz studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadziła zajęcia dla klas 4-6 oraz 7-8 na tematy:

Czym zajmuje się astronom? – prowadzący dr Karolina Rożko

Czym zajmuje się inżynier kosmiczny? – prowadzący  Stanisław Kozłowski

W czasie prezentacji padło  bardzo wiele intrygujących pytań zarówno ze strony Prowadzących jak i ze strony uczniów.

Okazało się, że nasi uczniowie mają znaczną wiedzę z zakresu astronomii, a ich zainteresowanie astronomią jest bardzo duże.  Będziemy kontynuować aktywność działania astronomiczne - w najbliższym czasie pan Roman Walenciak  zadeklarował wznowienie obserwacji astronomicznych  za pomocą naszego szkolnego teleskopu. Informacje będziemy zamieszczać w ogłoszeniach na Librusie.

• Świąteczna Paczka

• Dobiegła końca kolejna edycja naszej akcji Świąteczna Paczka. Dzięki Waszej ofiarności obdarowaliśmy 22 potrzebujących seniorów. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy tak ochoczo wsparli naszą akcję. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak bardzo otworzyliście swoje serca. Po raz kolejny udało się nam podarować odrobinę uśmiechu i radości potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.

Dziękuję!!!

• Pachną Święta

• „Świąteczne pierniki”

Ojej cóż za zapach

cynamon goździki

coś mi się wydaje

że ktoś upiekł  pierniki

świąteczne pierniki

serduszka dzwoneczki

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki

rumiane pachnące

pięknie przystrojone

zapewne na choince

będą zawieszone.

Klasa 8b na zajęciach kulinarnych upiekła i przepięknie ozdobiła świąteczne pierniczki. Zapach świąt unosił się w całej szkole :)

• Dzień Wolontariusza

• Alicja i Natan dumnie reprezentowali naszą szkołę podczas Uroczystej Sesji Rady Gminy w Zaborze z okazji Dnia Wolontariusza. Alicja i Natan przedstawili działania podejmowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II na rzecz pomocy ludziom, zwierzętom i przyrodzie. Opowiedzieli o zbiórkach na rzecz leczenia chorych dzieci, akcji pomocy seniorom Świąteczna Paczka, zbiórkach na rzecz Przytuliska i Schroniska dla Zwierząt oraz wielu, wielu innych.

Ogromnym zaskoczeniem było uhonorowanie działań naszych uczniów na rzecz pomocy Ukrainie. Zarówno zbiórek materiałów opatrunkowych, jak i zbiórek artykułów przemysłowych i tekstyliów, a także zakupu wyprawek dla uczniów ukraińskich, na które fundusze zebraliśmy sprzedając ciasta w szkole. Nasze starania dostrzegł poseł Jacek Kurzępa i wręczył nam przepiękny obraz "Nadzieja Ukrainie" namalowany przez 16 letnią Ukrainkę.

Miłą niespodzianką było także uhonorowanie pana Kamila Matras - opiekuna szkolnego koła wolontariatu tytułem Wolontariusz Roku 2022. Tytuł ten otrzymało dziesięciu mieszkańców naszej gminy bezinteresownie działającym dla dobra naszej małej ojczyzny.

• Świąteczna paczka

• Kochani ruszamy z kolejną edycją akcji "Świąteczna paczka". Jak zwykle zbieramy żywność o przedłużonym terminie ważności, środki higieniczne oraz tekstylia (np. obrusy, ręczniki, ściereczki itp.). Zebrane dary posłużą do przygotowania świątecznych paczek dla samotnych i potrzebujących seniorów z terenu naszej gminy.

Akcja potrwa do 12 grudnia. Dary proszę przynosić do p. Kamila.

Zachęcam do udziału w akcji!