• Szkolna grupa projektowa

• Szkolna grupa projektowa "The Enigmators" działa od 2017 roku.

Pomysły na tworzone przez nas projekty powstają w oparciu o obserwację bieżących potrzeb członków szkolnej społeczności. Inspiracją do projektowych działań są zainteresowania uczniów i nauczycieli, problemy, jakich mogą doświadczać młodzi ludzie (np. cyberprzemoc) oraz interesujące zagadnienia będące bazą działań interdyscyplinarnych rozwijających u uczestników kompetencje kluczowe, takie jak:

• porozumiewanie się w języku obcym
        • umiejętność posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną (TIK)
        • kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne (logiczne myślenie, myślenie komputacyjne, precyzja w działaniu)
        • umiejętność uczenia się, w tym również branie odpowiedzialności za osiągane przez siebie wyniki
        • kompetencje społeczne i obywatelskie (np. umiejętność współpracy i wspólnego wypracowywania dobrych jakościowo efektów działań)
        • inicjatywność i przedsiębiorczość, czyli wspieranie uczniów w dążeniu do realizacji własnych pomysłów i działania na rzecz społeczności szkolnej
        • świadomość i ekspresja kulturowa

Nasze projekty są doceniane i nagradzane w ogólnopolskich i europejskich konkursach:

- "Following Enigma" - III miejsce w kategorii "Programowanie z eTwinningiem" w konkursie "Nasz Projekt eTwinning 2017", tytuł 1 z 7 projektów uznanych za najbardziej wartościowe dla rozwoju systemu edukacji (maj 2018)

- "Be a buddy, not a bully!" - III miejsce w kategorii wiekowej w konkursie "Nasz Projekt eTwinning 2019", nagroda dla najlepszego projektu w Europie w kategorii "Język angielski" w Europejskim Konkursie eTwinning 2019, certyfikat European Language Label

- "Kids' games in the past and now" - Europejska Odznaka Jakości

- "Poprzez Niepodległą", "Be a sport!" - Krajowe Odznaki Jakości

- "Let's GTA! - STEAM as a versatile language describing the world" - nagroda w ogólnopolskim konkursie "Nasz Projekt eTwinning 2021", Europejska Odznaka Jakości

• Nasi nauczyciele zaangażowani w działalność projektową oraz pełniący funkcję Ambasadorów eTwinning powołanych na woj. lubuskie:

- mgr Monika Mojsiejonek - język angielski; Ambasador eTwinning w latach 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022; trenerka webinariów; prelegentka konferencji, warsztatów i szkoleń stacjonarnych; autorka eTwinningowych publikacji; moderatorka strony szkolnej grupy projektowej na Facebooku; moderatorka ogólnopolskiej sieci współpracy nauczycieli języków obcych "eTwinningowe TIKanie z językami"; eTwinning&SEG Content Validator; Wakelet Leader; K! Academy Verified Educator; laureatka ogólnopolskich konkursów eTwinning 2015, 2017, 2019, Europejskiego Konkursu eTwinning 2019, European Language Label 2019; finalistka konkursu Nauczyciel Języka Angielskiego British Alumni Society w roku 2017.

- mgr Kamil Matras - matematyka; Ambasador eTwinning w latach 2018/2019 i 2019/2020; prelegent konferencji, warsztatów i szkoleń stacjonarnych; laureat ogólnopolskich konkursów eTwinning 2017 i 2019, Europejskiego Konkursu eTwinning 2019, European Language Label 2019.

Nasi nauczyciele zaangażowani w realizację projektów eTwinning:

- mgr Marzena Ciok - edukacja wczesnoszkolna; laureatka konkursu "Nasz Projekt eTwinning 2015" za projekt "Bee my friend!"

- mgr Beata Wodzak - przyroda, biologia, wychowanie fizyczne; laureatka konkursu "Nasz Projekt eTwinning 2015" za projekt "Bee my friend!"

- mgr Emilia Piątyszek - język polski; Krajowa Odznaka Jakości za projekt "Your name is so weird!" ("Ty to masz dopiero dziwne imię!")

- mgr Elżbieta Matras - matematyka; laureatka konkursu "Nasz projekt eTwinning" 2017 za projekt "Following Enigma" i 2021 za projekt "Let's GTA! - STEAM as a versatile language describing the world"
  • Warto zobaczyć