• NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BIG CHALLENGE”

W roku szkolnym 2017/2018 po raz drugi w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs języka angielskiego „The Big Challenge”.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie po raz kolejny zajęli wysokie miejsca. Pierwsze miejsce w szkole w swoich kategoriach zajęli: Katarzyna Ryngier (Level 2 – jednocześnie 8 miejsce w regionie), Weronika Mróz (Level 3 – jednocześnie 24 miejsce w regionie) oraz Ziemowit Kotłowski (Level 4 – jednocześnie 4 miejsce w regionie).

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE BIG CHALLENGE

W konkursie wzięło udział 23 naszych uczniów z klas 5-6 SP i 1-2 GIM. Uczennica klasy 2 gimnazjum Laura Burak zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej w szkole i w regionie. Uczeń klasy 1 gimnazjum Ziemowit Kotłowski zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej w szkole i 2. w regionie. Uczennica klasy 5 szkoły podstawowej Katarzyna Ryngier zajęła 1. miejsce w kat. klas 5-6 w szkole.

Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

6 MIEJSCE NATALII BALICKIEJ W KONKURSIE JĘZYKOWYM LO3 W ZIELONEJ GÓRZE

Uczennica klasy III gimnazjum, Natalia Balicka, zajęła 6 miejsce w konkursie języka angielskiego organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Zielonej Górze. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej (rozmowa z komisją przeprowadzona w języku angielskim). Nagrodzono pierwszych 11 miejsc.

Natalii serdecznie gratulujemy sukcesu!

WYRÓŻNIENIE KASI, III MIEJSCE OLIWII I KAI

27 XI 2013 w zielonogórskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się VII edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Singing is fun!”. Wzięły w niej udział trzy uczennice naszej szkoły: Kasia Ryngier z klasy II oraz Kaja Czwojda i Oliwia Broniarczyk z klasy IV. Dziewczynki rywalizowały z innymi uczestnikami w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VI. Udało im się odnieść spory sukces: Kasia otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Twinkle, twinkle little star” (drugoklasistka jednocześnie śpiewała i grała na gitarze), zaś Kaja i Oliwia zajęły III miejsce za wykonanie piosenki „A whole new world” z filmu „Alladyn”.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczennicom, ich opiekunce i nauczycielce języka angielskiego p. Monice Chodnickiej oraz p. Marzenie Ciok i p. Balladynie Ossowskiej-Derbis, które pomagały dziewczynkom w przygotowaniach do konkursu.

VI EDYCJA KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ „SINGING IS FUN!”

„Singing is fun!” jest regionalnym konkursem piosenki angielskiej organizowanym przez zielonogórską Społeczną Szkołę Podstawową nr 1. 28. listopada 2012 odbyła się jego szósta edycja, w której wystąpiło 19 uczestników w kategorii klas I-III oraz 33 uczestników w kategorii klas IV-VI.

Celem konkursu jest nie tylko propagowanie znajomości języka angielskiego i kształcenie umiejętności posługiwania się tym językiem w mowie, ale także inspirowanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci w wieku 7-12 lat.

Uczestnicy konkursu oceniani byli według następujących kryteriów:
        – poprawność językowa
        – muzykalność i poczucie rytmu
        – interpretacja wykonywanego utworu
        – wrażenie artystyczne
        – stopień trudności piosenki

Aby zakwalifikować się do konkursu, trzeba było pomyślnie przejść casting, organizowany w październiku przez p. Monikę Chodnicką i p. Balladynę Ossowską-Derbis. Jury castingu zgodnie stwierdziło, że najlepiej zaśpiewali uczniowie klasy trzeciej: Kaja Czwojda i Kamil Podyma, oraz uczennice klasy piątej: Hanna Pieniążek, Mirella Grzyb i Agnieszka Leśniak. To właśnie oni pojechali z p. Chodnicką zaprezentować swoje umiejętności w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Szczęście uśmiechnęło się do Kai i Kamila, którzy brawurowo wykonali piosenkę Rufusa Wainwrighta „Hallelujah”. Ballada znana m.in. z filmu „Shrek” bardzo spodobała się jury, które przyznało naszym trzecioklasistom drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!