• badminton - awans chłopców do finału wojewódzkiego

Michał Diaczuk, Maciek Kapusta i Kacper Łozowski awansowali do finału wojewódzkiego badmintona z 3-go miejsca.

Brawo chłopaki!!!

i miejsce w szkolnej lidze rugby tag

Reprezentacja szkoły w składzie: Igor Kicman, Oskar Źrubek, Kacper Kapusta, Hubert Maciąga, Karolina Bednarczyk kl. VI b oraz Jakub Krasowski, Maks Kasprowiak, Nikola Marchewka, Weronika Ryś, Nadia Lemańska kl. VIa zajęła I miejsce w województwie lubuskim w szkolnej lidze Rugby Tag.

Dodatkowo wyróżnienie otrzymał Igor Kicman za świetną postawę na boisku, a Oskar Źrubek został najlepszym zawodnikiem zawodów.

Brawo, brawo, brawo dla całej reprezentacji i dla Pani Trener Jowity Patyk-Sadło!

międzyszkolny turniej football3 - fair play. mamy wygraną!

2 listopada w naszej szkole odbył się Miedzyszkolny Turniej FOOTBALL3 - FAIR PLAY dla uczniów klas I - III. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z trzech placówek. Imprezie przebiegła w duchu rywalizacji sportowej.

I miejsce zajęła drużyna klasy III z naszej szkoły. II miejsce drużyna że Społecznej Szkoły z Droszkowa. III miejsce drużyna z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

W międzyczasie uczniowie klas młodszych pod opiekę swoich wychowawców tworzyli projekty dotyczące celów zrownowazonego rozwoju. Była rywalizacja, były nagrody i słodki poczęstunek. Organizatorami i prowadzącymi Turniej byli: Beata Wodzak, Piotr Witkowski. Duża pomocą wykazali się uczniowie klas szóstych.

Gratulujemy uczestnikom i organizatorom!

Mamy mistrzynie i wicemistrzów powiatu w badmintonie!

Kinga Urbaniak, Alicja Pieniążek i Amelia Taczkowska zostały mistrzyniami powiatu w badmintonie. Chłopcy: Michał Diaczuk, Maciek Kapusta i Wiktor Wójcik otrzymali tytuły wicemistrzów.

Obie drużyny awansowały dalej!

Brawo!!!

SUKCES!!! I MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY OLIMPIJSKIEJ!

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH ZWYCIĘZCÓW!!!

Zwycięska drużyna SP Zabór w składzie Weronika Mróz, Otylia Nowotna, Piotr Ziomek zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej i uzyskała awans do etapu wojewódzkiego. Sukces cieszy tym bardziej, że pokonaliśmy też zielonogórskie szkoły sportowe, przed którymi olimpijskie zmagania nie powinny mieć tajemnic…

Serdecznie gratulujemy uczniom i p. Beacie Wodzak.

NASI UCZNIOWIE NA II MISTRZOSTWACH POLSKI W SPEEDBALL’U

23-24 września 2017 nasi uczniowie Klaudia Nowak i Michał Diaczuk jako jedyni z woj. lubuskiego wzięli udział w II Mistrzostwach Polski w Speedball’u, które odbyły się w Krakowie. Opiekunem naszych zawodników był Piotr Witkowski, lider speedballa w Zaborze.

W kategorii Super Solo Klaudia zajęła 5 miejsce wśród dziewcząt U-13 z wynikiem 144 odbicia, a Michał z wynikiem 137 odbić zajął 9 miejsce wśród chłopców U-13.

W kategorii Solo Michał zajął 3, a Klaudia 4 miejsce w swoich grupach.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sportowych sukcesów!

NASZE UCZENNICE MISTRZYNIAMI POWIATU W BADMINTONIE

18 grudnia 2015r. uczennice klasy VI SP: Kaja Czwojda, Martyna Łozowska i Oliwia Raczyńska podczas zawodów w Nowogrodzie Bobrzańskim wywalczyły mistrzostwo powiatu w badmintonie. Dziewczynki awansowały również na szczebel rejonowy zawodów.

PODSUMOWANIE SPORTOWYCH OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Szkoła Podstawowa w Zaborze znana jest z utalentowanych pod względem gry w tenisa stołowego uczniów. Dzięki regularnym treningom pod okiem p. Jarosława Korczowskiego nasi wychowankowie osiągają coraz lepsze wyniki i znajdują się już w czołówce MLTS, czyli Młodzieżowej Ligi Tenisa Stołowego.

W roku szkolnym 2012/2013 najwyższe wśród uczniów naszej szkoły miejsce zajęła uczennica klasy 6b Natalia Balicka (2 lokata w rankingu MLTS). Gonią ją młodsze zawodniczki z klasy 5: Mirella Grzyb, Wiktoria Balicka (siostra Natalii) oraz Wiktoria Rypuła. Bardzo dobrze poradzili sobie również chłopcy, uczniowie klasy 6a: Szymon Sidoruk i Marcel Masalski.

Natalia, Szymon i Marcel od 28 czerwca będą już absolwentami naszej szkoły. Jesteśmy z nich bardzo dumni i mamy nadzieję, że w przyszłości będą nadal rozwijać swój talent i odnosić jeszcze większe sukcesy.