• Sukces w konkursie wojewódzkim tpd z zielonej góry

    Laureatki konkursu poetyckiego: Julia Pawelec, Hanna Walenciak, Karolina Bednarczyk.

    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czerwcu 2021 w Muzeum Ziemi Lubuskiej.

    https://tpd.zgora.pl/ogloszenie-wynikow-konkursu-poetyckiego?fbclid=IwAR1QdhDHw_eDZLcVD_ud_95-nP-thCvPj9MZBkyK8QTqjqgddVvBQ2EKKJE    nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie "jan paweł ii w oczach mieszkańców powiatu zielonogórskiego"

    Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie pn. "JAN PAWEŁ II W OCZACH MIESZKAŃCÓW POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II, pod Honorowym Patronatem Starosty Zielonogórskiego oraz Wójta Gminy Bojadła.

    Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów: Natana i Julii w konkursie literackim.

    Szczegóły w linku. Serdecznie gratulujemy!!!    SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W LUBUSKIM KONKURSIE LITERACKIM

    Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów – Dominika Tańska, Joanna Wolniak i Michał Wolniak – znalazło się w gronie laureatów Lubuskiego Konkursu Literackiego 2019.
    Ich opowiadania zostały wydane w formie książkowej.


    LAUREACI WIELKIEGO DYKTANDA O PUCHAR WÓJTA GMINY ZABÓR

    Laureatami w roku szkolnym 2018/2019 zostali: Wiktoria Biedniak, Dominika Tańska i Adrian Wołkow.

    Gratulujemy!


    NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI KONKURSU POETYCKIEGo

    Ania Szumigała i Wiktoria Biedniak znalazły się wśród 25 wyróżnionych w XXIII Regionalnym Konkursie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze pod nazwą ,,Podróż do gwiazd” – konkurs poetycki.

    Ania dodatkowo została wyróżniona przez poetę p. Czesława Sobkowiaka i odczytała swój wiersz przed zgromadzonymi w Sali Witrażowej.


    NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI KONKURSU „ZNAJDŹ SYMBOLE ZWIĄZANE Z ODZYSKIWANIEM NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”

    9 listopada w bibliotece w Zaborze miał miejsce konkurs „Znajdź symbole związane z odzyskiwaniem Niepodległości Polski”, sfinansowany z projektu „Dla Niepodległej” w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Konkurs był współrealizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zaborze, Punkt Zamiejscowy w Zielonej Górze Instytutu Pamięci Narodowej, grupę nieformalną „Dla Niepodległej”, Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, pod patronatem Lokalnej Grupy Działania „Między Odrą a Bobrem”. Konkurs polegał na rozpoznawaniu i opisywaniu znaczeń symboli oraz wizerunków postaci związanych z najnowszą historią Polski. Oparty był na grze „Znaj znak”, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczestnicy opisywali wylosowane symbole m.in. grup szturmowych harcerskich, godła Polski z XX-lecia międzywojennego, symbol „sierp i młot”, ORMO, czasopisma studenckiego „Po Prostu”, krzyża Virtuti Militari, itp, jak również postacie Józefa Stalina, Jana Pawła II, Witolda Pileckiego, Jacka Kuronia, itp.

    Oprócz części konkursowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać gawędy historycznej, w wykonaniu Jacka Ogorzałka, dotyczącej m.in. historii stowarzyszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz działalności opozycyjnej w czasach PRL-u.

    W komisji konkursowej zasiedli Krzysztof Mazur – z Instytutu Pamięci Narodowej oraz Jacek Ogorzałek – ze stowarzyszenia „Wolność i Niezawisłość”.

    Komisja jednomyślnym werdyktem wyłoniła następujących laureatów:

    – W grupie wiekowej 11-14 lat:
    Miejsce I: Joanna Wolniak
    Miejsce II: Michał Wolniak

    – W grupie wiekowej 15-19 lat:
    Miejsce I: Cezary Napieralski
    Miejsce II: Oskar Hisaoka

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


    SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

    Nasi uczniowie z powodzeniem wystąpili w finale międzywojewódzkiego konkursu recytatorskiego „O laur Niepodległej”, który odbył się w Świebodzinie.
    Dominika Tańska z klasy 3 gim. zajęła 2 miejsce, Otylia Nowotna z kl. 8a i Adrian Wołkow z kl. 8b otrzymali wyróżnienia.
    Gratulujemy naszym zdolnym artystom! Brawo!


    SUKCESY W KONKURSIE POETYCKIM

    Natalia Leśniak z klasy I GIM i Weronika Pawelec z klasy Va SP zostały laureatkami XX Konkursu Poetyckiego „Miasto moich marzeń”. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja 2015r. Wiersz Natalii został zaprezentowany jako wyróżniający się spośród nagrodzonych.

    Brawo!!!


    KAJA CZWOJDA I DOMINIKA TAŃSKA LAUREATKAMI KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO, KAJA CZWOJDA FINALISTKĄ KURATORYJNEGO KONKURSU Z HISTORII

    Kaja i Dominika, uczennice klasy VI SP, dzięki zdobyciu tytułów laureata zwolnione są z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty. 31 marca 2016r. dziewczynki odebrały dyplomy i nagrody z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty, pani Ewy Rawy.

    Serdecznie gratulujemy Kai i Dominice oraz ich nauczycielce, pani Justynie Wolniak.


    I MIEJSCE DOMINIKI TAŃSKIEJ W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM O LAUR STEFANA ŻEROMSKIEGO

    Dominika Tańska, uczennica klasy VI SP, zdobyła I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim o Laur Stefana Żeromskiego, który odbył się 5 grudnia 2015r. w Świebodzinie. Dominika zaprezentowała fragment powieści „Wierna rzeka”.

    Uczennicę do konkursu przygotowała polonistka, p. Justyna Wolniak. Serdecznie gratulujemy Dominice i jej nauczycielce!


    LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI W NOWOGRODZIE BOBRZAŃSKIM

    28 kwietnia 2015r. nasze uczennice: Joanna Wolniak (klasa III SP, za wiersz pt. „Zosia Samosia”) i Julia Maciąga (klasa II GIM, za fragment „Oskara i pani Róży”) zostały wyróżnione przez jury Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, którego etap powiatowy odbył się w Nowogrodzie Bobrzańskim.

    Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


    XV KONKURS RECYTATORSKI O LAUR SZTUKI I NARODU

    Dominika Tańska, uczennica klasy V, zdobyła wyróżnienie w finale międzywojewódzkiego XV Konkursu Recytatorskiego
    o Laur Sztuki i Narodu, który odbył się 6 grudnia w Świebodzinie. Recytowała fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Pokolenie”.

    Dominice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


    SUKCES W XVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM „JA I MOI PRZYJACIELE”

    Cztery uczennice naszej szkoły: Nina Basztabin, Laura Burak, Joanna Chromińska i Malwina Mielczarek zostały laureatkami konkursu „Ja i moi przyjaciele”. Ich prace zostały wybrane spośród ponad 300 wierszy. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody rzeczowe.

    Gratulujemy naszym uczennicom oraz ich opiekunce, pani Emilii Piątyszek.


    XIII LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI O LAUR ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO

    Finał Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w 2012 roku zorganizowano w dwusetną rocznicę urodzin Zygmunta Krasińskiego. Konkurs odbył się w świebodzińskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza.

    Aby zakwalifikować się do finału, uczestnicy musieli najpierw przejść eliminacje w swoich szkołach. Każda instytucja delegująca mogła wytypować do udziału w finale po dwie osoby w każdej z kategorii wiekowych (kat. dziecięca i kat. starszych). W naszej szkole najlepiej zaprezentowały się Julia Maciąga (klasa 6b) oraz Eunika Jagasyk (klasa 4), i to właśnie one pojechały pod opieką p. Moniki Chodnickiej do Świebodzina.

    Przewodniczącą jury konkursowego była poetka Marta Berowska, członek Związku Literatów Polskich i opiekun warszawskiej młodzieży literackiej Pana Cogito. Przed ogłoszeniem wyników jury przyznało, że decydującym kryterium była dykcja.
    – Nie może być tak, że recytujący wymawia „mogom” zamiast „mogą”, dlatego pracujcie nad dykcją – zakończyła swoją przemowę poetka.

    Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że talent Julii Maciągi został dostrzeżony przez jury – nasza uczennica otrzymała wyróżnienie w kategorii dziecięcej oraz nagrody książkowe.

    Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom oraz ich nauczycielce, p. Emilii Piątyszek, która znakomicie przygotowała dziewczynki do występu.


    X LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI O LAUR JULIUSZA SŁOWACKIEGO
    W ŚWIEBODZINIE

    Dnia 05 grudnia 2009 roku uczennice z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborze wzięły udział w X Lubuskim Konkursie Recytatorskim o Laur Juliusza Słowackiego w Świebodzinie. Karolina Jóźwiak, uczennica klasy VIa, Sara Dziębór kl. IV, Katarzyna Ceholnik kl.Vb znalazły się w finale otrzymały pamiątkowe dyplomy  i nagrody książkowe. Polonistki Emilia Piątyszek oraz Justyna Wolniak zadbały o wsparcie artystyczne dla uczennic, podczas ich zmagań z poprawnością językową
    i właściwą dykcją. Wojewoda Lubuski Helena Hatka objęła honorowy patronat konkursu i przekazała wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje oraz wyrazy życzliwości. W liście do uczestników napisała: „Laur Juliusza Słowackiego” w dwusetną rocznicę jego narodzin jest niewątpliwie szczególną formą wyróżnienia osób, które łączą ciężką, wytężoną pracę z pasją poszukiwania wiedzy. Niech będzie on źródłem dumy i satysfakcji zarówno dla samego laureata, jak również jego nauczycieli oraz rodziców” . Konkursowi przewodniczyła poetka Pani Marta Berowska, która na początku poinformowała: „będę oceniała uczestników surowo, ale serdecznie”.


    KONKURS POETYCKI „MIASTO MOICH MARZEŃ”

    Od 16 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze organizuje konkurs poetycki z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym roku hasłem tematycznym było  ,,Miasto moich marzeń”. Na konkurs wpłynęło 376 utworów poetyckich
    z czego komisja pod przewodnictwem poety  Janusza Koniusza wybrało 25 do finału. Wśród finalistów jest uczennica kl.5a NATALIA MARCHEWKA (opiekun p. Emilia Piątyszek), którą wyróżniono i nagrodzono. Wręczenie nagród odbyło się
    w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w Sali Witrażowej. Natalia otrzymała dyplom i  cenne nagrody.

    Gratulujemy  Natalii i jej nauczycielce.