• Od ziarenka do bochenka!

• “SZNITKA CHLEBA”

Pszaja ci sznitko chleba

sucho i posmarowano,

chciołbych byś boła zy mnom

co wiecor i co rano.

Na pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach kulinarnych uczniowie kl. 8b uczyli się piec chleb. Upiekliśmy chleb pszenny oraz pszenno-żytni z mąki pełnoziarnistej. Dla samku i zdrowia do naszych wypieków dodaliśmy żurawinę, słonecznik oraz pestki dyni. Zapachy ciepłego, świeżego chleba unosił się na całym piętrze:)

• Halo, otwórz oczy!

• Bardzo dziękujemy OSP Łaz za przeprowadzenie w naszej szkole szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie maiło formę pokazu połączonego z zajęciami praktycznymi. Zdobyliśmy bardzo cenną wiedzę, dzięki której w razie potrzeby będziemy mogli być może uratować komuś życie.

• Dojazd do szkoły

• Szanowni Rodzice dowożący dzieci do szkoły informujemy, że w związku z trwającymi pracami na ulicy Witosa bezpieczny dojazd do szkoły jest od strony boiska. Należy jechać ulicą Akacjową, następnie wzdłuż boiska, przejechać przez PSZOK i wjechać na plac za szkołą. Drzwi od strony dawnego gimnazjum są otwarte i tamtędy mogą wchodzą dzieci do szkoły. Bardzo proszę ze względów bezpieczeństwa korzystać z tego wejścia.

• Godziny pracy

• W zakładce INFORMACJE O SZKOLE zamieszcone zostały godziny pracy Pedagoga, Psychologa, Logopedy oraz godziny odbywania się zajęć Korekcyjno-kompensacyjnych.

• Zajęcia dodatkowe

• Informujemy, że w szkole odbywają się następujące zajęcia dodatkowe:

Język polski dla Ukraińców (p.Monika Rogal)  - poniedizałek 1 i 2 lekcja, wtorek 7 lekcja, środa 2 lekcja, piatek 1 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze kl. 1 (p.Anna Dobrowolska) - poniedziałek 5 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze kl. 2 (p.Kamil Matras) - poniedziałek 5 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze kl. 3 (p.Beata Piwowarska ) - środa 5 lekcja.

Zajęcia rozwijające kl. 1-3 (p.Beata Piwowarska) - piątek 5 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze z matematyki kl. 4 (p.Elżbieta Matras) - środa 6 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze z matematyki kl. 5 (p.Iwona Kuczer) - piątek 6 lekcja.

Zajęcia wyrównawcze z matekatyki kl. 8a i 8b (p.Kamil Matras) - środa 7 lekcja (co 2 tygodnie).

Zajęcia wyrównawcze z j.polskiego kl. 5 (p.Agnieszka Przybył) - wtorek 6 lekcja.

Gimnastyka korekcyjna kl. 1-3 (p.Jarosław Korczowski) - poniedziałek 6 lekcja i piątek 5 lekcja.

Kółko plastyczne (p.Katarzyna Kawka) - poniedziałęk 7 lekcja.

Kółko muzyczne (p.Wojtek Żabicki) - środa 7 lekcja i piątek 8 lekcja.

Kółko kulinarne kl. 8b (p.Kamil Matras) - środa 7 i 8 lekcja (co 2 tygodnie).

Kółko sportowe kl. 1-3 (p.Jarosław Korczowski) - wtorek 5 lekcja.

Zajęcia projektowe (p.Roman Walenciak) - czwartek 8 i 9 lekcja (do godz. 16.00).

SKS (p.Jarosław Korczowski - wtorek 7 lekcja.

• Hołd Królowej

• Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Panowała na dworze brytyjskim przez 70 lat. Była drugą najdłużej panującą monarchinią na świecie

God Save the Queen!