Ślicznie dziekujemy Rodzicom oraz Uczniom za pamięć o nas w dniu naszego święta.
Dziękujemy!!!
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
14. października to święto polskiej edukacji.
Komisja Edukacji Narodowej (KEN), właśc. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca – centralny organ władzy oświatowej w Polsce, zależny tylko od króla i Sejmu, powołany w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, za zgodą rosyjskiego posła nadzwyczajnego i ministra pełnomocnego Ottona Magnusa von Stackelberga.
Komisja Edukacji Narodowej była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.
Więcej informacji na temat KEN znajdziesz pod adresem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Edukacji_Narodowej
14 października obchodzimy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników szkoły. Z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia.
I jeszcze film - niespodzianka przygotowana przez naszych uczniów:
Wszystkiego najlepszego!
Podziękowanie
Nasza Szkoła otrzymała podziękowania za wsparcie akcji zbiórki kasztanów na rzecz Domu Samotnej Matki.
Dziękujemy za okazane serce i zachęcamy do brania udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.
Klasa II uczy się zasad Fair Play
Nauka grywalizacji poprzez zabawę
Sportowe wyzwanie i zabawa #football3. Tym razem na murawę wybiegli uczennice i uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej promując aktywność fizyczną i dobrą zabawę.
#gramyfair #weplayfair #football4good
#grywalizacja #fio #globalgoals
Wspierają nas :
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego | Fundacja ORLEN | Erasmus+ | SportImpact | streetfootballworld | Global Goals for Sustainable Development | Bazooka Goal
Zaczynamy Tydzień Kodowania - CodeWeek 2020!
Kodowanie, szyfrowanie, rozwiązywanie zagadek - uczymy się "myśleć" jak Enigma!
5Rozpoczęliśmy działania w ramach Tygodnia Kodowania #codeweek2020 #CodeWeek2020
Uczniowie klas I-III dzielnie stawili czoła pierwszym zaszyfrowanym wiadomościom i zakodowanym obrazkom dotyczącym jesieni oraz... tematów zbliżających się lekcji języka angielskiego
Wsparcie:
Gramy Fair Play!
Zgrana drużyna to podstawa!
Wraz z panem Jarkiem i liderem naszego orlika Piotrem od podania dłoni po rozgrzewkę i wspólną zabawe kształtujemy postawy Fair Play w życiu i na boisku. #Football3 tym razem gościł w klasie IV gdzie każdy ma swój pomysł na grę i zabawę.
#gramyfair #weplayfair #football4good
#grywalizacja #fio #globalgoals
Wspierają nas :
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego | Fundacja ORLEN | Erasmus+ | Sportimpakt | streetfootballworld | Global Goals for Sustainable Development | Bazooka Goal
Dzień Chłopaka w naszej szkole
Słodkie świętowanie :)
Dzień Chłopaka był obchodzony bardzo hucznie i wesoło. Nie zabrakło pysznych przekąsek i kreatywnych upominków. Wszystkiego najlepszego, chłopaki!
Sportowe wyzwania - Rugby Tag
Czwartoklasiści w akcji!
Zajęcia z trenerem Łukaszem były super!
Coraz więcej kucharzy i kucharek...
... w naszej szkole!
Kolejne zajęcia z gotowania - tym razem tematem przewodnim w klasie VIII były kasze i ryże. A kulinarna grupa "Zakalce z VIb" wystąpiła w kuchennej akcji pt. Jajka po benedyktyńsku z sosem holenderskim.....Mniam, mniam...
VIa w Pszczelarni Słodnik
Szóstoklasiści poznali życie i zwyczaje pszczołowatych
VI a na zajęciach w Pszczelarni "Słodnik". Bezcenna lekcja, degustacja pysznych miodów i przyjemnie spędzony czas. Dziękujemy!
Akcja "Kasztany dla Samotnej Mamy"
Zachęcamy do zbierania kasztanów!
30 września ruszyliśmy z akcją "Kasztany dla samotnej mamy", wspierając akcję Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Kasztany można przynosić do Pana Jarka Korczowskiego lub trenera Piotra.
Podsumowanie projektu japońskiego
Piątkowy wieczór z kimonami i sushi
Japoński projekt w naszej szkole dobiegł końca, a podsumowaniem było inspirujące spotkanie, które w ubiegły piątek (25.09) odbyło się w sali gminnej w Zaborze.
Brawa dla naszych zdolnych artystów!
Pierwsze przyrodnicze obserwacje klasy IV
Lekcja przyrody w terenie
Czwartoklasiści świetnie sobie radzą po ukończeniu edukacji wczesnoszkolnej i rozpoczęciu nauki na drugim, "doroślejszym" etapie szkoły podstawowej. Na lekcji przyrody, korzystając z ostatnich dni pięknej pogody, wybrali się na terenowe obserwacje.
Start zajęć "Żyj zdrowo i kolorowo"
Pierwsze zajęcia już za nami!
W ubiegłym tygodniu wystartowały zajęcia, podczas których ósmoklasiści przygotowywali zdrowe i kolorowe potrawy. Nie tylko świetnie się przy tym bawili, ale również nauczyli się sporo na temat wartości odżywczych wykorzystanych produktów.
Świętujemy Europejski Dzień Języków!
26 września to doroczne święto wszystkich osób uczących się języków obcych.
Po co uczymy się języków obcych? Aby usuwać bariery komunikacyjne! Dzięki znajomości języków nie musimy obawiać się ani zagranicznych wyjazdów, ani tego, że nie zrozumiemy tekstu ulubionej piosenki albo filmu, w którym nie będzie lektora czy napisów. Nauka angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy rosyjskiego to też świetny sposób na poprawienie sprawności naszego mózgu i spowolnienie jego starzenia - sam proces uczenia się języka sprawia, że rośnie nasza ciekawość świata, stajemy się bardziej otwarci i zaczynamy poszukiwać dalszych możliwości rozwoju! Ponadto, znajomość języków obcych łączy ludzi pochodzących z różnych, często odmiennych kultur, co sprawia, że wpływa pozytywnie na poziom tolerancji.
Jak uczyć się języków?
1. Najlepiej wykorzystywać autentyczne materiały: artykuły, nagrania, fragmenty filmów. Większość podręczników do nauki języków zawiera właśnie teksty pochodzące z obcojęzycznej prasy czy stron internetowych, autentyczne nagrania głosowe są również wykorzystywane na lekcjach. Pracując w domu, możemy korzystać np. z YouTube czy ze strony TED.
2. Bardzo ważna jest systematyczność - 10 minut nauki 5 razy w tygodniu da dużo lepsze efekty, niż uczenie się "zrywami" dużych partii materiału, np. przed sprawdzianem.
3. Nie zapominajmy o Internecie, dzięki któremu mamy dostęp np. do dodatkowych ćwiczeń gramatycznych. W sieci możemy również nawiązywać międzynarodowe znajomości, umożliwiające nam stały kontakt z "żywym" językiem obcym. Pomocne są tutaj programy służące współpracy pomiędzy szkołami z różnych krajów, jak Erasmus+ czy eTwinning.
4. Warto korzystać z aplikacji, które pomagają porządkować wiedzę językową, np. Quizlet do utrwalania słownictwa czy MindMup do tworzenia map myśli z przydatnymi wyrażeniami albo do rozpisania gramatyki.
5. I na koniec najważniejsza zasada: każda osoba ucząca się języka musi znaleźć swój własny, skuteczny sposób uczenia się. Jednym pomagają notatki graficzne, innym - rozwieszanie karteczek ze słówkami w często odwiedzanych miejscach w domu, a jeszcze innym - tworzenie wierszy czy piosenek opartych na ćwiczonym aktualnie zagadnieniu. Niektórzy uczą się najskuteczniej, siedząc przy biurku, inni wolą powtarzać, chodząc po pokoju. Dajmy sobie możliwość odkrycia, który sposób jest najlepszy dla nas :)
Z okazji tegorocznego Europejskiego Dnia Języków zachęcam do zapoznania się z interaktywną prezentacją, w której zamieszczone są ciekawostki i zadania poświęcone językom (także językowi polskiemu!):
Europejski Dzień Języków - prezentacja Genial.ly
Monika Mojsiejonek
Pierwsze efekty pracy grupy projektowej
Enigmatorsi uczcili wrześniowe święta związane z kreatywnością i nauką języków obcych
Już jutro (26.09) Europejski Dzień Języków i z tej okazji prezentujemy efekty wtorkowej (22.09) pracy naszej grupy Uczniowie połączyli EDJ z niedawnym Dniem Kropki - efektem jest ciekawy zestaw zadań. Nad planszą pracowali: Emilka, Monika, Zuza, Filip, Alicja i Mateusz. Świetny początek tegorocznych działań!
Wizyta w Pszczelarni
Klasa II odwiedziła Pszczelarnię Słodnik
6Klasa druga udała się z wizytą do Pszczelarni Słodnik. Poznaliśmy wiele szczegółów z życia pszczół. Nikt już nie ma wątpliwości, że człowiek nie przeżyje bez tych małych stworzeń. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, przekazaną wiedzę, upominki oraz niezapomniane chwile przy ognisku.
Dzień Chłopaka w klasie VIIb
Było ognisko i niespodzianka dla chłopców!
"Na dzień świętej Tekli ziemniaki będziemy piekli", czyli ognisko, które z okazji Dnia Chłopaka zorganizowała w środę 23 września klasa VII b. Dziewczyny uznały, że mają w klasie "chłopców na medal" :)
Kolejne grupy gotują!
Szkolna wersja "Ugotowanych" :)
Kolejni ugotowani - chłopcy z kl. VI a i grupa z VII b. Makarony opanowane! Jest radość gotowania, dobry smak i zaangażowanie, a to dobrze wróży na przyszłość. Brawo Kucharze!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Wszystkie