• Plac zabaw

• Coraz trudniej wysiedzieć w szkolnych ławkach, zwłaszcza uczniom klasy pierwszej. Jak miło spędzić choć chwilkę na placu zabaw!  Budowa placu zabaw w szkole to był strzał w dziesiątkę.

• Konkurs głośnego czytania

• Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w konkursie pięknego głośnego czytania zrealizowanym we współpracy z Gminną Biblioteką w Zaborze. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal! Wielkie gratulacje za umiejętności i odwagę!

• VIII Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II

• Nasi uczniowie wraz z katechetką panią Joanną Łebek wzięli udział w VIII Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim, który odbył się z okazji 25-lecia wizyty Papieża Jana Pawła II w naszej diecezji.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka to okazja do świętowania i zabawy. Na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji: leśne wycieczki, spotkanie ze strażakami, konkursy, zaowdy sportowe, ognisko z kiełabaskami i lody. To był wspaniały dzień pełen radości!

Cała fotorekacja na Facebooku szkoły:

• Niemiecki w praktyce

• Kreatywność i pomysłowość to nasze cechy!

W ramach projektu z języka niemieckiego "Niemiecki w praktyce" nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe w różnych formach.

Poniżej przezabawna scenka sytuacyjna do tematu: "Im Restaurant" przygotowana i wykonana przez uczennice z kl. VII b Lenę Krysiak i Zuzię Willmann.

• Konkurs ofert

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II poszukuje wykonawcy remontu:

1. Wydawki  i zmywalni przy stołówce szkolnej.
            2. Korytarza kondygnacji C.

Planowany zakres robót:

1. Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej w tym podposadzkowej, położenie płytek na ścianie i posadzce, szpachlowanie i malowanie pozostałych ścian.
            2. Uzupełnienie ubytków, malowanie farbą emulsyjna i olejną.

Pomieszczenia można oglądać w dniach 23-27 maja 2022r. w godzinach od 8.00 do 14.00. Oferty należy przesłać na pocztę szkolną spzabor1@wp.pl do dnia 31 maja 2022r.

Termin wykonania prac lipiec 2022r.

• Gra miejska

• "Złata i Dmytro szukają parasola" to tytuł gry miejskiej integrującej uczniów z Polski i Ukrainy, którą dla naszych dzieciaków w Dzień Europy przeprowadziły ekspertki z Europe Direct Zielona Góra. Uczestnicy szukali zielonogórskich bachusików, rozwiązywali zagadki, a przy okazji poznali lepiej Zieloną Górę oraz świetnie się wspólnie bawili. Żadne szkolne lekcje nie zastąpią takiej integracji! Po udanym odnalezieniu parasola (nawet dwóch!) i odebraniu nagród zwiedziliśmy Winne Wzgórze. To był bardzo dobrze spędzony czas!

• Historyczna Majówka

• W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji p. Małgorzat, p. Justyna i p. Roman przygotowali zmagania historyczno-sportowe dla klas IV-VIII. Uczniowi wraz z wychowawcami otrzymali mapy, na których znajdowało się pięć stanowiska z zadaniami historycznymi oraz konkurencjami sportowymi. Na koniec na wszystkich uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. Połączyliśmy naukę historii ze świetną zabawą.

• Świąteczna Paczka

• Kochani ruszamy z kolejną edycją akcji Świąteczna Paczka!
            Do końca tygodnia zbieramy produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności na wielkanocne paczki dla potrzebujących seniorów z terenu naszej gminy.
            Zachęcamy do udziału w akcji!

• Pamiętajmy o naszym patronie

• 17 lat temu – 2 kwietnia 2005 roku zmarł Ojciec Święty Jana Paweł II. Wiadomość o Jego śmierci ogłosił tysiącom wiernych zebranym na placu Świętego Piotra w Rzymie jeden z najbliższych jego współpracowników, arcybiskup Leonardo Sandri, mówiąc: "Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca". Chwilę później ta smutna informacja obiegła cały świat. W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunta na Wawelu.

• Sadzimy las!

• W piatek uczniowie klas I i II, wraz z Panem leśniczym Łukaszem Bednarczykiem, wzięli udział w akcji sadzenia drzewek liściastych za winnicą w Łazie. Każdy z uczniów swoje drzewko oznaczył i będzie o nie dbał przez cały okres nauki w szkole. Dziękujemy Panu Łukaszowi za zaangażowanie nas w tę akcję!

• Słodki kiermasz

• Dzisiejszy kiermasz ciast cieszył się ogromną popularnością. Obydwa stoiska były oblegane przez uczniów i nauczycieli, więc mamy świetną informację: jutro kontynuujemy sprzedaż ciast, ciasteczek, babeczek i innych słodyczy.  Zachęcamy do zakupu tych pyszności!

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły: https://www.facebook.com/spzabor/

• Modlitwa za Ukrainę

• To szczególna modlitwa. Modlitwa o wolność dla Ukrainy. Modlitwa o koniec rosyjskiej agresji. Modlitwa o siłę przeciwko złu. „Modlitwa o wolność” powstała w krakowskim Teatrze Groteska. Pieśń pokazuje niesamowitą siłę wspólnoty, solidarności i mówienia jednym głosem. „Modlitwę…” śpiewają Ukrainka Sofiia Popova i Rosjanka Alona Szostak, obie o ukraińsko-rosyjskich korzeniach.

Pieśń jest dostepna na kanale YouTube Teatru Groteska w trzech językach: ukraińskiej, rosyjskiej i polskiej.

Zachęcamy do wysłuchania!

• #napomocUkrainie

• Kochani pierwsze zebrane przez Was dary trafiły dzisiej do PCK w Zielonej Górze skąd pojadą na Ukrainę. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Ilość zebranych darów jest imponująca. Ślicznie Wam dziękujemy i dziłamy dalej.

Sława Ukrajini!

• Sercem z Ukrainą

• Na zajęciach biżuteryjnych również wspieramy Ukrainę. Dzisiaj wykonywaliśmy biżuterię w narodowych barwach Ukrainy.

Wolna Ukraina!

• Pomagamy Ukrainie

• Kochani, dobre wiadomości. Udało nam się skontaktować z polskimi lekarzami jadącymi pomagać rannym. Przekazaliśmy im zebrane przez Was środki opatrunkowe, które już dzisiaj w nocy trafią na Ukrainę.

Sława Ukrajini! Brawo polscy lekarze!