• Świąteczna paczka

• Kochani ruszamy z kolejną edycją akcji "Świąteczna paczka". Jak zwykle zbieramy żywność o przedłużonym terminie ważności, środki higieniczne oraz tekstylia (np. obrusy, ręczniki, ściereczki itp.). Zebrane dary posłużą do przygotowania świątecznych paczek dla samotnych i potrzebujących seniorów z terenu naszej gminy.

Akcja potrwa do 12 grudnia. Dary proszę przynosić do p. Kamila.

Zachęcam do udziału w akcji!

• Uczniowie działają

• Uczniowie naszej szkoły w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch akcjach Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szkoła pamięta i Szkoła do Hymnu. W ramach pierwszej akcji uczniowie zapalili znicze na nagrobku księdza kanonika Leszka Gościmińskiego, długoletniego proboszcza pochowanego przy kościele parafialnym w Zaborze. W ramach drugiej akcji uczniowie naszej szkoły w dniu 10 listopada o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali Hymn.

• Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

• Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka bardzo ważna data - symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Dla upamiętnienia 104-tej rocznicy, uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych.

• Zajęcia kuliarne

• Jutro znowu będzie pomidorowa

Zrobiona z rosołu z wczoraj

Wielki gar stoi w kuchni no zobacz

Trzeba zjeść co się będzie marnowaćI

Klasa 8b tym razem postanowiła ugotować rosół i pomidorową. Do zadania podeszli ambitnie i zrobili nawet domowy makaron. Mniam!

• Jabłuszko pełne snu

• Uczniowie klasy II na lekcjach rozmawiali jakie dary jesień zostawia nam w lasach, ogrodach i sadach. Opowiadali o tym jakie przetwory na zimę robią ich babcie, mamy i ciocie. Bardzo popularne wśród uczniów okazały się przetwory z jabłek. Dlatego w domu zapisywali przepisy na jabłeczniki i szarlotki. Niektórzy uczniowie od teorii przeszli do praktyki. Upiekli ciasta i przynieśli poczęstować koleżanki i kolegów w klasie. Było przepysznie!